Ofis Eşyası Depolama
Ofis Eşyası Depolama

Ofis eşyası depolama hizmeti, pek çok firmanın ihtiyacı olan hizmetlerden bir tanesi haline gelmiştir. Bu hizmet ile birlikte taşınan, şehir ya da ülke değiştiren, ya da fazla eşyaların depolamak isteyen pek çok iş yerinin işi çok daha kolaylaşmıştır. Uzun yıllardır sektörde olan pek çok iş yerinin çok fazla sayıda eşyası olabilir. Şirketler büyük ya da küçük olsun fark etmez, kiraladıkları ofislere küçük ise eşyaları onlara büyük bir yük olmaktadır. Bu sebeple kullanılmayan eşyalarını eşya depolarına koyarak ofisteki kalabalığı bir nebze hafifletmek istemektedirler. Bu sebeple Ümitköy ve çevresindeki mahallelerde hizmet veren ofis eşyası depolama hizmeti çok fazla kişi tarafından tercih edilmektedir.

Ofis Eşyası Depolama


Ofis eşyası depolanırken dikkat edilmesi gereken bazı konular mevcuttur. Bunların başında güvenlik gelmektedir. Ofis eşyası depolayan firmalar, bu hizmeti verirken ofis eşyalarının sağlam ve güvenilir bir şekilde depolanmasına özen göstermelidir. Ofis eşyası depolama ev eşyası depolamadan bazı konular açısından farklılık gösteren bir hizmettir. Bu farklılıkların başında ofislerde yer alan çeşitli elektronik eşyaların daha korunaklı bir şekilde depolanması gelmektedir. Yazıcılar Birgül fotokopi makineleri gibi pahalı ve çok hassas olan makinelerin çok iyi bir şekilde ambalajlanıp paketlenmesi gerekmektedir. Firma sahibi isterse bu ambalaj ve paketleme işlemini kendisi yapar, isterse de iş yer depolama hizmeti veren firmaya ek ücret ödeyerek bu işlemleri o firmanın yapmasını talep eder. Bu şekilde hassas olan elektronik cihazlar herhangi bir zarara uğramadan eşya depolarında depolanmaya başlar.


Eşya Deposu Güvenliği Nasıl Olmalıdır


Ofis eşyası depolayan firmalar, bu hizmeti verirken özellikle hırsızlık gibi durumlara karşı gereken en iyi önlemleri almak zorundadır. Çünkü müşteriler eşya depolama firmalarına güvenerek eşyalarını onlara emanet etmektedir. Emanetlere en iyi şekilde bakabilmek için üstün güvenlik önlemlerinin alınması şarttır. Bunun için alanında uzman ve deneyimli güvenlik görevlileri ile işbirliği yapılması gerekir. Güvenlik görevlileri eşya depolarını 7 gün 24 saat boyunca kesintisiz bir şekilde izlemelidir. İstenmeyen misafirlere karşı müdahalelerde güvenlik görevlilerinin deneyimli olması son derece önemlidir. Çünkü hırsızlıkların büyük bir çoğunluğu eşya depolarına karşı da yapılabilmektedir. Bunun için güvenlik görevlilerinin yanı sıra yüksek teknoloji ile donatılmış güvenlik kameraları da mutlaka aşağı depolarında bulunması gereken bir diğer güvenlik tedbirlerindendir. Güvenlik kameraları yüksek çözünürlüklü renkli ve aynı zamanda ses kaydı yapabilen cihazlardan seçilmelidir. Mümkünse güvenlik kameralarının kızılötesi özelliğe sahip olması da son derece önemli bir konudur. Bu sayede güvenlik kameraları gece ya da gündüz fark etmeksizin vücut ısısı algılayarak istenmeyen misafirlere karşı eşya deposu sahibini uyarabilmektedir.


Güvenlik denince akla ilk gelen şey hırsızlık olsa da yangın gibi durumlara karşı da güvenlik önlemlerinin alınması son derece önemlidir. Yangın tedbirleri için gerekli olan ilk şey yangın alarmlarıdır. Yangın alarmlarının yanı sıra yangın söndürme sistemleri de mutlaka her eşya deposunun içerisinde bulunması gereken bir diğer şeydir. Ayrıca bu yangın alarmları ve yangın söndürme sistemleri birlikte entegre olarak çalışması gerekmektedir. Bu sayede oluşabilecek en ufak bir yangın ihtimalinde bu yangın alarmları ve yangın söndürme sistemleri birlikte hareket ederek çok daha erken müdahale edilmesine yardımcı olmaktadır. 


Yangın alarmları eşya depolarındaki ani sıcaklık artışlarına karşı hassastır. Yangın alarmları aynı zamanda Duman ve yangın gibi durumlara karşı da oldukça hassas oldukları için bu üç durumdan herhangi birisi var ise hızlı bir şekilde eşya deposu sahibini uyarır. Yangın alarmı harekete geçtiğinde yangın söndürme sistemleri de aktifleşir. Yangın söndürme sistemleri eşya depolarında genellikle fıskiye şeklinde bulunmaktadır. Bir diğer adı sprinkle olan fıskiyeli söndürme sistemleri, her eşya deposundan tavanından ortamın ısısını düşürmek için hızlı bir şekilde su fışkırtmaya başlar. Bu sayede yangın ve yangın ihtimali artış göstermeden hızlı bir şekilde ortam soğutulur ve yangın oluşma riski de ortadan kalkar. Bu gibi güvenlik önlemleri ofis eşyası depolama hizmeti veren firmalar için son derece önemli önlemlerdendir.


Ofis Eşyalarının Depolara Taşınması


Ofis eşyalarının eşya depolama alanlarına getirilirken çok dikkatli bir şekilde taşıması gerekmektedir. Bu sebeple ofis eşyası depolanacak olan firmayı tercih etmek gibi nakliyat firmasını tercih etmek de önemli olan bir diğer konudur. Taşıma işlemini yapacak olan nakliyat firmasını seçerken iyi bir araştırma yapılması gerekmektedir. Ümitköy Eşya Depolama sitesi olarak müşterilerin ofis eşyası taşıyacak olan firmaya seçerken mutlaka bu alanda uzun yıllardır hizmet veren firmalar ile görüşmesini tavsiye etmekteyiz. Bu sayede firmalar eşyaları en güvenilir ve en hızlı şekilde taşıyarak müşterileri de memnun edecektir. Ankara ili içerisinde uzun yıllardır bu sektörde olan EuropaTrans gibi sigortalı bir şekilde taşıma hizmeti veren firmalar ile işbirliği yapılması müşteriler için çok daha mantıklı bir seçenektir. Böylece müşteriler hem eşya taşıma hizmetinden hem de eşya depolama hizmetlerinden son derece memnun kalacaklardır.