Ümitköy Kiralık Depo
Ümitköy Kiralık Depo

Ümitköy kiralık depo hizmeti veren firmalar hem Ankara hem de Ümitköy içerisinde bu hizmeti en iyi şekilde vermeyi hedeflemektedir. Firmalar Ümitköy ve çevresinde hizmet verse de Ankara ve içerisindeki tüm kişiler rahatlıkla bu eşya depolarına ulaşabilirler. Semt olarak Ümitköy ve çevresinde kişilerin daha çok tercih ettiği bu eşya depoları son derece teknolojik ve güvenlik önlemleri alınmış bir şekilde müşterilere hizmet vermeye devam etmektedir. Firmalar kuruluşlarından itibaren müşterilerin her türlü istek, öneri ve şikayetlerini dikkate alarak bu hizmeti devam ettirmektedirler. Müşterilerin her türlü olumlu ve olumsuz yorumların dikkate alan firmalar bu yorumlardan kendilerine ders çıkararak kendilerini geliştirmeyi sürdürmelidir. Bu alanda uzun yıllar boyunca adından söz ettirmek isteyen firmalar mutlaka müşteri yorumlarına dikkat etmelidir. Müşterilerinin gördüğü en ufak bir detay dahil firmalar için çok önemli hale gelebilir. Bu sebeple firmaların müşteri ve firma arasındaki ilişkiyi sağlam bir şekilde tutması eşya depolama hizmeti için en önemli konulardan bir tanesidir.


Eşya depolama hizmetine ihtiyaç duyan kişilerin sayısı oldukça fazladır. Ümitköy Eşya Depolama sitesi olarak, özellikle memurların ve öğrencilerin bu eşya depolama hizmetine ihtiyaç duyduğunu söyleyebiliriz. Memurlar tayinleri çıktıkça farklı şehirlere giderek buralarda yeni bir hayat kurmaktadır. Bu esnada eşyalarını aynı anda yanlarında götüremeyebilirler. Böyle durumlarda tayini çıkan kişiler eşyalarını eşya depolama alanlarında depolamayı tercih ederler. Eşyalarını birkaç ay ya da birkaç hafta bu alanlarda depolayan kişiler yeni görev yerlerinde düzenlerini kurduktan sonra eşyalarını yanlarına alırlar.


Ankara gibi büyük bir şehirdeki üniversite sayıları oldukça fazladır. Bu üniversitelerde okuyan öğrencilerin sayısı da düşünüldüğünde eşya depolama hizmetine ihtiyaç duyan öğrencilerin sayısı azımsanamayacak kadar yüksektir denilebilir. Öğrenciler özellikle yaz tatiline girdiklerinde eşyalarını eşya depolama alanlarına götürerek yaz tatili boyunca oralarda tutmayı tercih ederler. Bunun en büyük sebebi olarak ise ev kiralarının oldukça yüksek olması ve birkaç küçük eşya için 3 ay boyunca ev kirası vermek istememeleri örnek gösterilebilir. Öğrenciler Haziran ayında koydukları eşyalarını yine okul dönemi açıldığında Eylül ve Ekim aylarında eşya depolarından geri çıkarırlar. Bu nedenle öğrenciler en çok yaz aylarında eşya depolama hizmetine ihtiyaç duyarlar.

Ümitköy Kiralık Depo Hizmetinde Güvenliğin Önemi


Ümitköy kiralık depo hizmeti veren firmalar bu hizmeti en iyi şekilde verebilmek için her türlü güvenlik önlemlerine eşya depolarında almak zorundadır. Özellikle hırsızlık ve yangın gibi durumlarda tedbirli olmaları gereken eşya depoları bu tedbirleri oluşturabilmek için hiçbir masraftan kaçınmamalıdır. Müşterilerin firmaları emanet etmiş oldukları eşyalara en iyi şekilde bakabilmek için firmalar alanında uzman ve deneyimli güvenlik görevlileri ile birlikte çalışmalıdır. Güvenlik görevlilerinin yanı sıra yüksek teknolojilerle donatılmış güvenlik kameraları ile eşya depoları 7 gün 24 saat boyunca izlenmelidir. Bu güvenlik kameraları renkli ve yüksek çözünürlüklü görüntüyü kaydetmelidir. Aynı anda hem ses ve hem görüntü kaydetmesi güvenlik açısından iyi olmaktadır. Bunlara ek olarak güvenlik kameralarının kızılötesi özellikleri ile birlikte yabancı misafirleri fark etmesi hırsızlık gibi durumlara karşı alınan önlemleri en yüksek seviyeye çıkarmaktadır. Bu sebeple eşya depolarında hırsızlık için alınan önlemler son derece önemlidir.


Eşya depolarında güvenlik denilince akla ilk gelen konu hırsızlıktır. Fakat yangın gibi durumlar da eşya depolarındaki eşyaların sağlığını ciddi derecede tehlikeye atan durumlardandır. Bu nedenle her bir eşya deposu içerisinde olabilecek en iyi yangın önlemlerinin alınması gerekmektedir. Her eşya deposunun içerisinde mutlaka bir yangın alarmının bulunması gerekir. Yangın alarmları genel olarak bir yangın söndürme sistemi ile entegre şekilde çalışır. Yangın alarmı, ortamdaki ani ısı değişikliklerine son derece hassas olup ısı hızla yükseldiğinde eşya deposu sahiplerini anında uyarmaktadır. Yangın alarmları aynı zamanda yangın ve dumanları da en erken seviyede tespit edip aynı şekilde eşya deposu sahiplerini uyarmaktadır. Yangın tehlikesi durumunda aktive olan yangın alarmları entegre olarak çalıştığı yangın söndürme sistemlerini de tetiklemektedir. Yangın söndürme sistemleri her bir eşya deposunu tavanında fıskiye olarak bulunmaktadır. Bu fıskiyelere terimsel olarak sprinkler da denilmektedir. Fıskiyeler ortamın ısısını hızlı bir şekilde düşürmek için eşya deposunun içerisine su fışkırtmaktadır. Bu durum aynı zamanda ortaya çıkan yangınlarından sönmesine sebep olmaktadır. Yangın alarmları ve yangın söndürme sistemlerinin entegre bir şekilde çalışması zararın minimuma indirilmesinde oldukça önemli bir role sahiptir.


Eşyaların Eşya Deposuna Taşınma Süreci


Ümitköy kiralık depo hizmeti alan kişiler, eşyalarını bu depolama alanlarına getirmek için nakliyat firmaları ile anlaşma sağlarlar. Eşyaların eşya depolarında güvenilir ve sorunsuz bir şekilde durmaları kadar eşya depolarına taşınmaları da bir o kadar önem arz etmektedir. Buluşabilecek olumsuzlukları en aza indirmek için profesyonel bir nakliyat firması ile işbirliği yapılması tavsiye edilir. Bu konuda Ankara’da uzun yıllardır hizmet veren EuropaTrans firması gibi deneyimli firmalardan yardım alınması müşteriler için en mantıklı seçeneklerden biri olacaktır.